CentrumStylizacji

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Lipoliza iniekcyjna, znana również jako zastrzyk likwidujący tłuszcz, ma na celu zmniejszenie zlokalizowanych złogów tłuszczu i małych tłuszczaków (grudki tłuszczowe lub guzki), w przypadku gdy zabieg chirurgiczny jest niepożądany.

Substancja aktywna Lipostabil – wstrzykiwana jest bezpośrednio w objętą zabiegiem okolicę. Lipostabil zawiera naturalne substancje aktywne, lecytynę sojową ( PPC) i kwas żółciowy ( DC): została dopuszczona do leczenia dożylnego zatorów tłuszczowych. Wstrzyknięcie w tkankę łączną tłuszczową powodują niewielki ból, następnie występuje swędzenie, zaczerwienienie, tkliwość, możliwe krwiaki (siniaki) lub guzki w miejscu zabiegowym, które utrzymuje się przez okres 3- 4 dni. Te skutki uboczne  są czymś normalnym i są przypisywane działaniu zastosowanych substancji.

Dotychczas nie odnotowano objawów przedawkowania ani zatrucia. W czasie zabiegu dochodzi do utraty około 1cm warstwy tłuszczowej, towarzyszy temu ujędrnienie skóry w wyznaczonym miejscu. Należy zastosować 4 – 6 tygodniowe przerwy pomiędzy indywidualnymi sesjami. Rozpad tłuszczu trwa taki sam czas. W zależności od nasilenia może istnieć potrzeba odbycia 2 – 6 sesji na obszar ciała. Tak jak w przypadku każdego zabiegu nie ma gwarancji sukcesu.